Logo

Alena Šreflová

profesionální fotograf
Novinky na e-mail

Chcete být informování v předstihu o všech zajímavých akcích, foceních a novinkach?

Chci se odhlásit z odběru

Izraelská svatba v Praze // An Israeli wedding in Prague

Na tuhle březnovou svatbu vzpomínám moc ráda - dva úžasní, milí, energičtí a krásní lidé z Izraele Shai a Shiran se rozhodli vzít v Praze a mě si vybrali jako svatebního fotografa pro jejich den.

Ráno jsem vstávala s vysokou horečkou, do batohu s objektivy jsem si naházela všechny ty Coldrexy a Strepsils a říkala si, jak tuhle svatbu zvládnu, když sotva dojdu do koupelny.

S novomanželi se vždy scházím předem, abychom se poznali. Tady to bylo jiné, na schůzku nebyl čas, protože snoubenci do Prahy dorazili jen pár dní před svatbou. Takže veškerá komunikace o představách probíhala jen přes zprávy na Facebooku. O to větší překvapení bylo, když mě uvítali dva tak milí lidé a já okamžitě zapomněla na veškeré útrapy spojené s probíhající nemocí a věděla jsem, že tohle bude moc fajn den.

Dopolední přípravy nevěsty se odehrávaly v hotelu Ibis. Obřad pak v Uhříněvsi, kde svědky nebyl nikdo z rodiny, ale lidé z agentury, která jim všechno to papírování kolem obřadu zařídila. Pro mě obrovské překvapení, že z náboženských důvodů se vlastně v Izraeli vzít nemohou a kromě České republiky mají ještě na výběr Kypr a USA /snad si to dobře pamatuji :))/

Po krátkém, ale i tak velmi emotivnímu obřadě jsme se vrátili zpátky do centra Prahy, kde jsme fotili portrétové fotografie. Procházkou ze Staroměstského náměstí jsme se dostali až na Pražský hrad. Nikdy jsem si neuvědomila, že je to taková dlouhá cesta (díky horečcce sakra dlouhá :)) ), ale bylo krásné počasí. Svítilo nám sluníčko celou cestu a i když mohlo být trochu tepleji, tak na březen ideální. 

Do fotek se tak promítlo nejen fotogenické počasí, ale také energie a štěstí obou novomanželů. Moc děkuji, že jsem ve Vás den mohla být s Vámi. Bylo to takové "dobití baterek" :)

 -------------

I really enjoy thinking about this lovely wedding, which took place in March – two wonderful, enthusiastic, vivacious and beautiful people from Israel, Shai and Shiran, decided to get married in Prague and they picked me as their wedding day photographer.

I woke up with a nasty fever. Besides my lenses I set up  a nice stash of Coldrex and Strepsils in my backpack and I wondered how on earth am I going to survive this wedding when I can barely make it to the bathroom.

I always meet the bride and groom-to-be before the wedding day so that we can get to know each other. In this case it was different, there was no time for a meeting, Shai and Sharon only arrived in Prague a couple of days prior to the wedding. Facebook messages were our only means of discussing our ideas. I was therefore so relieved to receive a warm welcome from two kind people. I forgot about my sickness at once and I knew this was going to be a lovely day.

The bride´s morning preparations took place in Hotel Ibis. The wedding ceremony took place in Uhříněves. As for the bridesmaid and best man, the couple didn´t bring any friends or family. They brought people from the agency that took care of all the paperwork instead. It was an enormous surprise for me that due to religious regulations these two weren´t allowed to have their ceremony in Israel. If I remember correctly they had to choose from Cyprus, USA and the Czech Republic.

Anyway, after a short, yet very emotional ceremony we returned to the city centre where we took all the portrait shots. We walked all the way from the Old Town Square to the Prague Castle. Before I never realized it was actually quite a long way to go, especially in my feverish condition. But the weather was wonderful, the sun was shining as we walked and even though it could have been a little warmer, it was still perfect for a day in March. This picturesque weather, as well as all the love and happiness on the part of the newlyweds radiates from the photos. I´m very grateful for having been allowed to spend this important day with you. Instead of ending up tired and drained, I truly recharged my batteries!

comments powered by Disqus