Logo

Alena Šreflová

profesionální fotograf
Novinky na e-mail

Chcete být informování v předstihu o všech zajímavých akcích, foceních a novinkach?

Chci se odhlásit z odběru

Co s sebou na focení?

Chystáte se na focení a nevíte jak se připravit a co sebou? Zde je pár tipů

1. DOBRÁ NÁLADA

Zní to jako klišé, ale je to vlastně nejpodstatnější "věc" co si na focení sebou můžete vzít. Vaše nálada, povaha a uvolněnost může velmi ovlivnit výsledné fotografie. Někdo se fotí rád a druhý ne. Já patřím do té druhé kategorie, takže se dokáži vcítit do nervózního klienta, který sám sebe na fotkách třeba tolik rád nemá. I proto je důležité si říci proč se jdu fotit a jak chci aby na mě fotky působili. Jdete se fotit s dětmi? Hrajte si s nimi, dělejte blbosti, snažte se je rozesmát bez nutnosti použít slova jako "sýýýýýr" nebo "ukaž zoubky". S partnerem? Povídejte si legrační příběhy, tulte se a smějte. Sami? Nebojte, budeme si povídat, smát se a přitom fotit :)

4. PES NEBO BABIČKA

A nebo obojí :) Klidně vezměte na focení nejlepší kamádku vaší dcery, nebo rošťáka od vedle se kterým si Váš syn tak rád hraje.  Babičku, která pořád mluví o tom, že nemá s vnoučaty žádné fotky. A nezapomeňte ani na svoje miláčky ze zvířecí říše. 

3. VĚCI

Kromě minifocení nemám žádné univerzální rekvizity, které bych používala na focení. Ale naopak uvítám pokud si s sebou vezmete oblíbenou hračkuhudební nástroj nebo klidně i motorku. Prostě a jednoduše, ať to všechny baví a fotky jsou o vás!

4. OBLEČENÍ

Tady nechávám volnou ruku, ale tipy můžete najít třeba tady, nebo tady či tady.

 

Tak teď už víte a jestli nemáte ještě u mě rezervovaný termín, koukněte se, kdy mám volno.

 

comments powered by Disqus