Logo

Alena Šreflová

profesionální fotograf
Novinky na e-mail

Chcete být informování v předstihu o všech zajímavých akcích, foceních a novinkach?

Chci se odhlásit z odběru

Japonské svatby v Praze 2019

Posledních pár let mám to velké štěstí, že mohu fotit nejen české, či česko-zahraniční svatby, ale hlavně ty japonské. Hodně se mě ptáte jestli je to svatba opravdová nebo přiletí se jen vyfotit.

Je to tak na půl. Většinou jsou již sezdaní, v kostele (nejčastěji v kostele Sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí) mají církevní požehnání a pak se jdeme fotit do historického centra Prahy. Na fotkách nesmí tedy chybět kostel, Pražský hrad a ani Karlův most. Místa s velkou koncentrací lidí, což je občas pro stydlivější Japonce velká výzva. Stejně jako pro fotografa, který musí mít ostré lokty a vědět co chce. Protože udělat fotku před orlojem nebo na schodech u Karlova mostu, aby tam ideálně nikdo nebyl je přes den celkem oříšek.

A abych tu jen netlachala, níže máte to nej z roku 2019 co mi bylo povoleno zveřejnit. A i za to málo jsem neskutečně vděčná. První svatbu v tomto roce už mám za sebou - valentýnská - a i když nevěstě byla veliká zima, snažila se co jen mohla, aby měla fotky jaké si vysnila a pro které letěla doslova přes půlku světa.

comments powered by Disqus