Logo

Alena Šreflová

profesionální fotograf
Novinky na e-mail

Chcete být informování v předstihu o všech zajímavých akcích, foceních a novinkach?

Chci se odhlásit z odběru

Reference

Vybrané reference mých klientů: 

Petra

Beauty day - podzim 2016

Dobrý den, ještě jednou bych chtěla za vše poděkovat. Monice za úžasný make-up a účes, Gabče za to, že jsem díky ní objevila úžasnou mentolovou barvu a především vám za naprosto boží fotky, ze kterých jsem nadšená. Bylo to příjemně strávené dopoledne plné srandy a pohodové atmosféry.
Díky vám všem jsem se cítila opravdu božsky.

Věřím, že jsme se neviděly naposledy :)

 

Katka & Zdenda

Svatební focení - léto 2016

Ahoj Alenko …

 

Jana & Martin

Svatební focení - květen 2015, Yard Resort Předboj

Milá Alenko,
ráda bych ti pověděla jeden příběh. Příběh o tom, jak jsi se stala naší svatební fotografkou.

Všechno to začalo před 2 roky, když jsem náhodou objevila tvůj profil na facebooku a napadlo mě, že s Martinem nemáme žádné společné fotky a ty bys to mohla napravit. Nadhodila jsem ten nápad doma a dostala jsem tě (tedy poukaz na focení s tebou) k svátku. Výsledek byl super a já už si tehdy tajně myslela, že až se budu jednou vdávat, tak už vím, že půjdu za tebou.
Vzhledem k tomu, že fotíš krásně všechny styly (a žádost o ruku stále v nedohlednu :-D ), rozhodla jsem se, že si udělám radost boudoir fotkami. A musím říct, že jsem byla ještě víc nadšená a o svatebním fotografovi jsem byla na 100% rozhodnutá.

Když pak Martin přišel s tím, že by si mě chtěl vzít a tys mi poslala ceník, přišla ta nejsložitější fáze - vyjednávání. Vyjednávání spočívalo v pečlivém porovnávání ceny a kvality ostatních fotografů a podrobném propočítávání nákladů. Konečný verdikt zněl: "Dobře, bude to Alena." No a teď, když jsme poprvé dostali do ruky hotové fotky ze svatby a společně je prohlíželi Martin prohlásil, že jsou opravdu krásné a že jsme si nakonec vybrali tebe, opravdu stálo za to. Což je tedy po těch hodinách přesvědčování, porovnávání a propočítávání největší pochvala! ;-)

Fotky od tebe jsou jednoduše nádherné. Vyzařuje z nich profesionalita, nadšení a tvůj umělecký cit. I když některé fotky vtipně nazýváš "kýč jak bič" tak fotky od tebe nejsou ani trochu kýčovité s prvoplánově "romantickými" pózami a gesty, jaké jsou často k vidění jinde. Tvoje fotky jsou prostě jiné tím, že se s tebou člověk necítí škrobeně jako u fotografa, ale jako s kamarádkou. Jsme moc rádi, že jsi náš báječný den prožila s námi a že díky tobě a tvým fotkám ho můžeme mít stále v živé paměti.

Moc ti za všechno děkujeme a přejeme ti hlavně pevné zdraví. Pamatuj, že aby tvoje fotky byly stále tak úžasné, plné citu, energie, emocí a síly, musíš tu energii a sílu nejdřív sama načerpat, abys jí mohla předávat dál.

Měj se krásně, odpočívej a věříme, že jsme se neviděli naposledy.
Jana a Martin Ringesovi

Markéta & Matyáš

Svatební focení - květen 2015, Dobříš

Ahoj Alenko,
kde začít.. :)
ani jsem se s tebou v pátek pořádně nerozloučila, nevím kde jsem lítala :)
Chci ti poděkovat za všechno.. od ranních příprav, kdy jsi s námi měla svatou trpělivost, když nám začaly ujíždět nervy.. za to, že jsi tam nebyla jen jako profi fotografka, ale především jako skvělá ženská, která mě nenechala se rozbulet v tu nejhorší chvíli :) podala mi i telefon (za to se fakt stydím :D).. ráno jsi mě opravdu podržela, když jsem začala ztrácet hlavu :) a moc ti za to děkuji! jsem ráda, že jsem měla možnost tě pak sledovat při focení v parku, to byl doslova koncert, radost se dívat.. Včera nám táta pouštěl videa, jsi tam krásně zachycená, jak mi naznačuješ ať jim rozkopnu zametené střepy :) to se povedlo..byla bys i vynikající herečka :) Už jsem viděla ochutnávku fotek, jsou prostě dokonalé.. vzhledově i pocitově, už mám zase husí kůži :) Jsi opravdu profík, ale navíc výjimečná tím, že tvé fotky mají duši, neuvěřitelný náboj :) a to je dáno i tou atmosférou při focení kolem tebe, byla s tebou sranda, tvoje úsměvy navozovaly neuvěřitelnou pohodu a myslím, že tě všichni s chutí a obdivem poslouchali, když jsi ten fotografický koncert dirigovala :) .. celý den se perfektně vydařil a ty na tom máš lví podíl :) takže ještě jednou... DĚKUJI :) ... ta prdlá svědkyně Anna

Yana & Stas

Wedding day - April 2015, Prague

Thank you for being so peaceful and calming! You were the perfect photohrapher, and didnt make us feel like we are faking it wile we made the pictures. And of course, the pictures! We have the best pictures! Everybody want to see it again and again! Thank you so much for everything!

Martina & Petr

Svatební focení - duben 2015, Kramářova chata na Suchém vrchu

Dovolte mi Vám ještě jednou poděkovat, jsme strašně moc rádi, že jsme si vybrali právě Vás! :-) Jak jsem celou svatbu ustála bez slziček (možná jedno zaváhání jen :-D), tak u Vašich fotek si celou svatbu prožívám znova a tentokrát se už dojetí neubráním, tak úžasně silné jsou Vaše záběry a zachycení všech momentů :-) Přejeme samou pohodovou a krásnou práci do budoucna :-)

Míša O.

Boudoir - duben 2015, Praha

Dobrý den Ali,

ještě jednou bych Vám chtěla moc poděkovat za včerejší focení. Bylo to fakt super! Nikdy bych nevěřila, že je možné se u focení cítit tak příjemně uvolněně a nepřipadat si trapně. Byl to pro mě velmi příjemný a milý zážitek a mrzí mě, že jsem se k tomu neodhodlala už dávno. Doufám, že přítel bude stejně nadšený z fotek, jako já z těchto pár hodin :-)

Taky děkuju Monice za nádherné nalíčení a účes a Klaudii za výběr oblečení a hlavně její hrozně vtipné vtipy :-D. Dokážete vykouzlit opravdu úžasnou a uvolněnou atmosféru :-)Jste všechny skvělé a doufám, že bude v budoucnu ještě příležitost se s vámi setkat při dalším nějakém focení :-)

Přeju hezký zbytek dne a ať se Vám daří jak v pracovním tak i osobním životě

 

Petra & Miloš

Svatební focení - březen 2015, Litomyšl

Dobrý den Aleno,

moc děkujeme, že jste v náš tak významný den byla s námi a že jste to byla právě vy kdo zachytil jeho jedinečné okamžiky.

S Vámi to focení bylo uvolněnější a jednoduší vzhledem k tomu, že se moc neradi fotíme.:-)

Máte pro to cit a dokážete navodit takovou atmosféru, že i něco co není pro nás jednoduché se rázem stalo v něco co bylo krásné a my si to moc užili.

Děkujeme za fotografie jsou nádherné a už se nemůžeme dočkat těch zbývajících. :)

Ještě jednou moc díky.:)

Mějte se moc krásně. Petra

Renata & Michal

Svatební focení - březen 2015, zámek Potštejn

Krásný den,

nejdříve bych Vám chtěla moc poděkovat za váš profesionální přístup a příjemnou atmosféru, kterou jste pro nás během focení připravila. Bylo nám ctí s Vámi spolupracovat a už se moc těšíme na další spolupráci.

A teď k fotečkám, jsou ...., jak to jen napsat ..., jsou ÚŽASNÉ! My a i všichni ostatní, komu jsme link podstoupili, jsme nadšeni a zároveň i dojati, jak jste perfektně zachytila tento neopakovatelný a pro nás moc významný den a už se nemůžeme dočkat "přídavku" ;-)

Mějte se krásně a brzy na viděnou. Renča a Michal

Jana D.

Beauty day - prosinec 2014, Praha

Hezké odpoledne Alenko,

chtěla bych Vám a Vašim kolegyním moc poděkovat za pondělní focení, na kterém jsem u Vás byla. Nedovedete si představit, jak jsem si celou tuto dobu focení s Vámi užila. I když zpočátku přemýšlíte, jak všechno bude probíhat, jestli budete na focení uvolněná, jak budete vypadat, jestli se budete dobře tvářit, aby fotografie dopadly co nejlépe. To opadlo opravdu za pár minut a já si uživala každou vteřinu, jak mě fotíte, jak se mám tvářit, kam se otočit a v tu dobu jsem se ještě více připadala jako žena. Měla jsem tolik zážitků z focení a tolik očekávání, jak dopadnou všechny fotografie stejně jako malé dítě, ze kterého vychází nadšení přirozeně zevnitř. Byl to splněný sen :-). A já bych vám za něj chtěla poděkovat. Poděkovat za styling, líčení, vlasy, focení. Za Vaši společnou práci, nadšení, které z vás všech vychází, otevřenost, kreativitu, energii:-) a hlavně za překrásné fotografie. Teším se na další setkání a focení v létě. :-)

Jana

 

Terezka & Tomáš

Svatební focení - říjen 2014, Praha

 

Krásný den Alenko,

to bylo dnes krásné ráno - otevřu mailika a když jsem viděla, že jsou fotky na galerii málem jsem se opařila kafem :-D Během chvilky jsem si díky Tvé úžasné práci mohla znovu a znovu přehrávat svůj dokonalý svatební den... Díky bohu za námrazou opožděné vlaky, protože jinak by mi stoprocentně ujel :-D Nemohla jsem se od fotek odtrhnout a celodenní stres jak z toho množství krásy vyberu jen určité kousky způsobil, že jsem v práci dnes byla opravdu za korunu drahá :-D Kdyby šéf viděl mou celodenní náplň práce (9 hodinový maraton v prohlížení a následném vybírání fotek s manželem na telefonu), asi by se mnou byl rychle hotov :-D

Budu se opakovat, ale opravdu nemám slov, ty fotky jsou perfektní... Znovu mě díky nim zalil úžasný pocit z překrásného svatebního dne... Je vidět, že jsi se pro tuhle práci narodila...

Ještě jednou strašně moc děkujeme, že jste s námi tento den strávili, měli s námi trpělivost a přitom všem odvedli tak skvělou práci...

Mimochodem už pomalu přemýšlím nad Boudoir fotkami, tak doufám, že se brzy odhodlám ;-)

Výběr byl náročný, ale je hotov a odeslán, snad správně ;-)

Přeji krásný večer a budeme se moc těšit na předání fotek

Danai

Portrétní focení - září 2014, Praha

Tak jsem u vas po druhy. Prvni foceni bylo Boudoir pro pritele. Prisla jsem k vam jako mala stydliva holka nebyla jsem moc jista co mam delat ale vy a vas tym jste byly tak prijemny a zabavni ze jsem se uklidnila a poradne jsem si uzila foceni. A vysledek fotek byl uzasnej pritel byl nadsenej a ja taky.

Tak kdyz pritelovy narozeniny byly kolem tak jsem hned vedela ze k vam chci zase a tentokrat jsme daly pin up style protoze to miluje a hned jak jsem vam to rekla tak jste mi nasla cas a dali jste mi vic casu nez jste mnela a k tomu jste mi sehnala auto a dala foceni vevnitr a venku. A zase jsem si foceni uzila, samej smich to byl takze byla stvorena uzasna atmosfera. Vam a Monice muzu jenom furt dekovat byl to uzasnej druhej zazitek a musim rict ze kvuli oboum jsem vypada a cejtila jsem se uzasne.

Tedko jak koukam na fotky tak jsou uzasny, kvuli vasi praci se cejtim uzasna ve svoji kuzi a za to vam dekuju. A moc a moc se tesim az budu mit fotky a budu je moct dat pritelovy jsem si na 100 procent jista ze je bude milovat.

Dekuju moc a tesim se na pristi foceni, doufam ze zvladnu vzit kamosku nebo segru sebou a kdyz ne tak zase prijdu sama :) a omlouvam se za moje chyby v cestine mluvit jeste zvladam ale psat to uz je horsi :D

Preji krasnej den a dekuju mockrat!

Pin-up

Martina & Petr

Svatební focení - září 2014, Praha

Milá Alčo,

sedím už nějakou dobu u počítače a zcela bez dechu si pořád dokola a dokola prohlížím ty nádherné fotografie... Tvoje práce je opravdu krásná, ani se to snad slovy nedá vyjádřit... V hlavě mám jen jednu otázku: Jak máme vydržet 5 týdnů než bude hotový zbytek? :))

Moc děkujeme, že jste s Česťou náš svatební den strávili s námi. Nejen za krásné fotky, ale také za Vaši milou společnost. Vůbec nám nepřišlo, že se vidíme podruhé v životě, cítili jsme se s vámi jako ve společnosti kamarádů... Jen díky tomu jsme se dokázali uvolnit a focení si užít...

S úsměvem dnes vzpomínám na naši první schůzku, kde jsme si stěžovali, že se strašně neradi fotíme a že jsme oba strašně nefotogeničtí :)) Jsme rádi, že se Ti podařilo náš odpor k focení svým úžasně pozitivním přístupem prolomit...

Magda & Miloš

Svatební focení - září 2014, Kutná Hora

Ahoj Alenko,

my také ještě jednou moc děkujeme za všechno. Jsem ráda, že jsme si vybrali Tebe, protože jsi nejen skvělá fotografka, ale také báječný člověk, se kterým člověk rád sdílí tak výjimečný den jako je ten svatební. První ochutnávka fotek vypadá úžasně a už se nemůžu dočkat, až bude zbytek :)

Veronika & Petr

Svatební focení - červen 2014, Praha

Nechápu Alenko co s těmi fotkami děláte, ale to je něco tak nádherného, neumíte si ani představit kolikrát jsem na těch pár foteček koukala dokola :D maminka mi říkala jak se jich nemůže vynadívat, že vypadáme tak hezky a spokojeně a když kráčíme od úřadu tak jsme prý jak ze žurnálu :D no prostě všem jsem musela poslat aspoň ochutnávku a ohlasy jsou nepopsatelné. Samozřejmě, že největší radost z foteček máme my s teď už manželem :) Tomu se zase nejvíc líbím jako víla, když jsem sama na té fotce, ale podle mě jsou všechny fotky naprosto dokonalé a nelituju ani vteřiny, kdy jsem se rozhodla pro Vás, protože jsem přesně věděla co vy dokážete v těch fotkách zachytit a veškerý celodenní příběh se na nich přesně ukáže včetně emocí, což se mi tak moc líbí :) Prozatím neuplyne ani den kdy bych se na ně nedívala a jedna už mi svítí jako displej v mobilu :D

Azra & Refik

Svatební focení - květen 2014, Praha

Ahoj Alenko,

I my mockrat dekujeme za vsechno a tim nemyslime pouze fotky (ktere jsou krasne a nemuzeme se na ne vynadivat!), ale i za Tvou a Sarky pozitivni energii, prijemne chvile u foceni a celkove uzasny pristup!

Vsichni z Vas byli nadseni!

Svatba to byla opravdu vesela, uplne i nad nase ocekavani. Ani jsme se nezminili, ze se rodiny videly poprve az na svatbe a presto vse zafungovalo a vsichni se uzasne bavili. Takto jsme si to prali.

Moc moc dekujeme za rychle zpracovani prvnich fotek. Jsou to umelecka dila! :) Neumime ani vyjadrit slovy, jak jsme uneseni.

Mej se moc hezky! At se svatebni sezona vydari a mas mnoho krasnych zazitku u foceni!

Azra a Refik

Lucka & Marek

Svatební focení - duben 2014, statek Starý Kolín

Ahoj Alenko :-)
my dekujeme tolik,ze to ani nedokazeme vyjadrit :-) byl to opravdu perfektni den a velikanskou zasluhu jsi na tom mela Ty a Tva sestra :-) bavili jsme se paradne,uzili jsme si to plnymi dousky a dokonce si vsechno pamatujeme :-D (narozdil od tatinka zenicha :-D )
Parili jsme asi do tri do rana ;-)
Budeme se tesit,ze se uvidime pri predavani fotek a taky na dalsim foceni ;-) fotky jsou nadherny!
velke diky za nas i celou nasi rodinu i vsechny pratele!
Krasne Velikonoce
Lucka a Marek T.:-)

Miluše H.

Boudoir focení - duben 2014, Praha

Fotecky dosly v poradku, luxusne zabalene a kvalitka jedna basen!! Takto si predstavuji kvalitni sluzby a jsem hrozne rada, ze jsem si pro foceni vybrala prave Vas ... cesta do Prahy se rozhodne vyplatila, manzel je spokojeny a ja take...

Jeste jednou moc dekuji a tesim se treba nekdy na videnou u dalsiho foceni :-)

Shai & Shiran

Svatební focení - březen 2014, Praha

Dear Alena, thank you so much for this amazing wedding day. Thank you for all the help and the support during the wedding day, before and after. Thank you for wonderful photos. You are an amazing and gave us more then just pictures. We are so happy to choose you. Love Shai and Shiran.

Izraelská svatba v Praze

Jana C.

Boudoir focení - listopad 2013, Praha

Krásný večer Ali,

chtěla jsem Vám poděkovat za splnění mého snu:)Už když jsem tenkrát poprvé viděla Vaši fotku, tajně jsem doufala, že se mi jednou podaří se s Vámi potkat..na Vaše fotky jsem se dívala často, ale nikdy jsem nenašla odvahu..když jsem si šla před časem půjčit šaty do salonu Maya a zjistila jsem, že s nimi spolupracujete, řekla jsem si, že mi hvězdy asi chtějí ukázat směr..:)A tak tímto děkuji hvězdám, že jsem měla možnost poznat tři úžasné ženy, se kterými jsem se cítila opravdu nádherně..atmosféru a energii, kterou dáváte všem kolem, bych přála zažít každé ženě..pohoda, radost, smích a láska k tomu, co děláte, mě utvrdila v tom, že člověk by si měl plnit své sny.Před dvěma dny jsem si u kamarádky vytáhla z Karet úspěchu Motivaci.."Nejvyšší motivací v našem konání je naplňování našich snů a našich tužeb.Pomozte druhým naplňovat jejich sny a touhy a oni pak pomohou naplňovat ty Vaše"

Děkuji, že jsem Vás všechny mohla poznat, a že jsem zažila pocit, jaké to je být opravdovou ženou:)

Doufám, že se brzy potkáme, a že budu mít tu možnost zažít znovu ten nádherný pocit.

Pokud už bychom se do konce roku neviděly, přeji Vám všem, ať je práce stále vaší láskou, vášní, ať se neustále plníte své sny.

Agáta a Jakub Prachařovi

Svatební focení - květen 2013, Střední Čechy

Chtěli jsme mít ty nejkrásnější fotky z naší svatby (ne jen ty od novinářů :)) a tak jsme si vybrali svatební fotografku Alenu Šreflovou - Alieska photography. Byla to skvělá volba. Můžu jí doopravdy doporučit.

Svatba Agáty a Jakuba Prachaře